remove_red_eye 25440
favorite_border 0
share

همه چیز درباره روز فرمالیته عروسی

چند سالی می شود که می شنویم عروس خانم‌ها ترجیح میدهند چند روز قبل از مراسم عروسی، روز فرمالیته داشته باشند. بطور خلاصه، فرمالیته روزی است که عروس و داماد قرار می گزارند بجای خود روز عروسی عکاسی و فیلمبرداری داشته باشند. دلیلش این است که دیگر در روز عروسی استرس نداشته باشند و خسته نشوند. خیلی ها دوست دارند که لباس و آرایش خود روز عروسیشان را داشته باشند و بعضی‌ها هم دوست دارند کاملا استایل متفاوت با روز عروسی داشته باشند.
مراسم فرمالیته عروسی یعنی چه؟

آرایش و عکاسی فرمالیته دقیقا شبیه سازی روز عروسی شماست. شما در یک روزی که نه فامیل تان جمع هستند و نه آشنای دیگری در مراسم حضور دارد به همراه همسرتان عروس و داماد می شوید. موهای تان را درست می کنید، آرایش می کنید، لباس عروس می پوشید، تاج می گذارید و دقیقا هر کاری که روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل مو به مو انجام می دهید. به این مراسم می گویند روز فرمالیته پیش از مراسم عروسی.

داشتن روز فرمالیته عروسی چه فایده ای دارد؟

عروسی فرمالیته به شما این امکان را می دهد که عروس شدن را قبل از یک عروسی واقعی تجربه کنید. مدل راه رفتن، راحت بودن توی لباس، حتی رقصیدن و خیلی چیزهای دیگر. علاوه بر این ها می توانید دو مدل آرایش داشته باشید و با هر دو مدل آن عکس بگیرید. یکی آرایش روز فرمالیته و دیگری آرایش روز عروسی خودتان.

داشتن روز فرمالیته چه معایبی دارد؟

معایبی که این مراسم دارد اغلب به خاطر هزینه ای است که خیلی ها فکر می کنند نباید به مخارج سنگین ازدواج اضافه اش کرد. معمولا بین 700 تا یک میلیون تومان خرج آرایش فرمالیته است که اگر این مبلغ را به یک دسته گل 300 هزار تومانی اضافه کنید کل خرجی است که روی دست شما می گذارد.

فرمالیته یعنی ظاهرسازی برای جشن عروسی قبل از ازدواج که یکی از دلیل هایی که خیلی ها با فرمالیته موافق هستند این است که استرس شان برای جشن عروس  کمتر میشود، راحت تر میتوانند عکس هایشان را بگیرند و برای آرایش عروس لازم نباشد صبح خیلی زود بیدار شوند.

حال خیلی ها می گویند که برای فرمالیته چه چیزی بپوشند و چه آرایشی داشته باشند؟

برای فرمالیته خیلی ها دنبال لباس‌های خیلی خاص و گاهاً عجیب هستند خوب حق دارند چون روز خاصی هست ک تکرار نمیشود. پیشنهاد ما به شما این است که پیراهن سفید بپوشید. پیراهن های راحت و نه دست و پا گیر. چون اغلب روزهای فرمالیته در طبیعت هستند بنابراین اگر بخواهید عکس هایتان طبیعی و ساده و زیبا باشد لباس و کفش راحت بپوشید.

از شینیون های شلوغ خودداری کنید ، از آرایش های خیلی سنگین نیز خودداری کنید. در حقیقت تیپ ساده و زیبای بزنید. در زیر عکس هایی از این دست میبینید.
داشتن مراسم فرمالیته کاملا انتخابی است و اجبار نیست. اگر نمیخواهید هزینه هایتان زیاد بشود میتوانید حذفش کنید.

خودتان خلاقیت به خرج دهید با هزینه کم

یکی از راه هایی که میتوانید با هزینه ی کم برگزارش کنید این است که بهترین آرایش خودتان را کنید و یک پیراهن سفید بپوشید و با همسرتان بروید در دل طبیعت و با یک دوربین و سه پایه و تایمر کلی عکس در ژست های طبیعی، خودتان بگیرید به شما قول می دهم کلی عکس های خوب از بین عکس هایی که گرفتید در بیاید و کافی است کمی عکس هایی که در زیر میگزاریم را با دقت نگاه کنید و ایده بگیرید.

 

منبع: rangol.ir

ارسال دیدگاه

message
email
person